5 ستاره ایمنی در دستان بی ام و سری 5 جدید

0
(0)

همان‌گونه که از محصولی لوکس انتظار داریم، هفتمین نسل ب‌ام‌و سری 5 توانست حداکثر ستاره‌ی ایمنی ممکن یعنی 5 ستاره را از یورو انکاپ دریافت کند. این سدان میدسایز توانست در بخش ایمنی سرنشینان بزرگ‌سال رتبه‌بندی 91 درصدی و در ایمنی سرنشینان خردسال نیز رتبه‌بندی 85 درصدی را به دست بیاورد.

2017 fiat doblo euro ncap crash test 5 ستاره ایمنی در دستان بی ام و سری 5 جدید

در ارزیابی ایمنی عابران پیاده، سری 5 جدید امتیاز 81 درصد را به دست آورد. یورو انکاپ در این باره گفته که به لطف کاپوت فعال استاندارد و سیستم هشدار فردی مجهز به ترمز شهری سری 5 جدید تحت تأثیر قرار گرفته است. یوروانکاپ همچنین تکنولوژی ترمز خودکار سری 5 را ستوده و گفته که این سیستم به‌طور مؤثری به راننده کمک می‌کند تا از تصادف با خودروی دیگر یا عابران پیاده دوری نماید.

2017 bmw 5 series euro ncap crash test 5 ستاره ایمنی در دستان بی ام و سری 5 جدید

مدل حاضر در تست‌های تصادف یورو انکاپ از نوع 520d 2017 و فرمان چپ بوده که در ارزیابی سیستم‌های کمک ایمنی امتیاز 59 درصد را کسب کرده است. در این بخش فاکتورهایی چون محدود کننده‌ی سرعت، هشداردهنده‌ی بستن کمربند ایمنی و ترمز اضطراری خودکار مدنظر قرار می‌گیرند.

2017 bmw 5 series euro ncap crash test 06 5 ستاره ایمنی در دستان بی ام و سری 5 جدید

شایان ذکر است ب‌ام‌و سری 5 جدید تنها خودرویی نبوده که در این تست‌ها شرکت کرده زیرا فیات Doblo فیس لیفت نیز مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به اینکه دومین نسل این خودرو از سال 2010 تاکنون در بازار حضور دارند پس کسب 3 ستاره ایمنی توسط Doblo مایه‌ی شگفتی نخواهد بود. نتایج این خودرو سن بالای خود و فقدان تجهیزات ایمنی کافی برای رقابت با خودروهای مدرن دیگر را نشان می‌دهد.

2017 bmw 5 series euro ncap crash test 03 5 ستاره ایمنی در دستان بی ام و سری 5 جدید

یورو انکاپ انتظار دارد مدل‌های خواهر فیات یعنی اوپل/واکسهال Combo امتیاز ضعیف‌تری را به دست بیاورند زیرا این دو خودرو هنوز فیس لیفت نشده‌اند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

بررسی BMW 540i M Sport مدل 2017

1 (3) هفتمین نسل سری 5 روبروی ماست. سری 5 دومین خودروی پرفروش بی‌ام‌و بوده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
تماس با ما