حضور موتورسیکلت خودران ب‌ام‌و در CES

0
(0)

از نظر بسیاری از افراد، خودروهای خودران بسیار ترسناک هستند. البته زمانی که خودروهای خودران را با موتورسیکلت‌های خودران مقایسه کنیم، آن‌ها را بسیار امن و راحت خواهیم یافت. موتورسیکلت‌سازان سطح بالای جهانی در حال کار روی نسخه‌های پیش‌تولیدی از مدل‌های خودران هستند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به موتورسیکلت مسابقه‌ای و خودران یاماها اشاره کرد که برای سریع‌تر راندن در مقایسه با والنتینو روسی اشاره نمود. در سپتامبر سال 2018، ب‌ام‌و نیز با رونمایی از R1200GS سفارشی که می‌تواند بدون موتورسیکلت‌سوار حرکت کند وارد این بازی شد. اخیراً موتورسیکلت یاد شده در رویداد تکنولوژی CES 2019 حضور یافته است.

2515 حضور موتورسیکلت خودران ب‌ام‌و در CES

پس از دیدن ویدئو شاید از خود بپرسید چه کسی در دنیا یک موتورسیکلت خودران را می‌راند؟! جایی که خودروهای خودران به راحتی و به‌صورت ایمنی می‌توانند سرنشینان را به مقصد برسانند، نشستن روی یک موتورسیکلت خودران اصلاً جذاب نخواهد بود. خوشبختانه ب‌ام‌و علاقه‌ای به تولید چنین موتورسیکلتی ندارد. به جای آن، ب‌ام‌و گفته این R1200GS فوق‌العاده پیشرفته به منظور بهبود ویژگی‌های ایمنی محصولات آتی توسعه یافته است. بنا به گفته‌ی این کمپانی، تکنولوژی‌های نوین باعث خواهند شد موتورسیکلت‌های جدید رفتار راننده را تشخیص داده و موقعیت‌های خطرناک را پیش از وقوع حادثه‌ای تخمین بزنند. در صورت نیاز نیز موتورسیکلت می‌تواند به سوارکار هشدار دهد و حتی مانع از وقوع تصادف شود.

2516 حضور موتورسیکلت خودران ب‌ام‌و در CES

سیستم‌های مرسوم‌تری همچون کروز کنترل تطبیقی و دستیار حفظ وسیله نقلیه بین خطوط نیز می‌تواند در موتورسیکلت‌های آینده بکار رود. در اکثر بخش‌ها R1200GS خودران شبیه یک موتورسیکلت استاندارد است اما خب از برخی سیستم‌ها و کامپیوترهایی استفاده می‌کند که باعث کنترل آن می‌شود.

2517 حضور موتورسیکلت خودران ب‌ام‌و در CES

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

معرفی ب‌ام‌و M850i نایت اسکای جدید

0 (0) بخش سفارشی‌ساز ب‌ام‌و Individual توانایی‌های بالای خود را با معرفی خودروی M850i نایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد بی ام و